چگونه از چشمان خود مراقبت کنیم

چگونه از چشمان خود مراقبت کنیم

چگونه از چشمان خود مراقبت کنیم

۱- مرتب چشمان را معاینه کنید

اگر بنا به هر دلیل احساس کردید، دید شما با گذشته متفاوت شده است یا تصویری را واضح نمی بینید و یا هر مورد دیگری، بهتر است هر چه سریع تر به یک پزشک چشم برای بررسی قدرت چشمان خود مراجعه کنید. برای این موضوع حتی به صورت مرتب باید قدرت بینایی خود را بدون دلیل هم تست کنید و آنها را بیاموزید

در صورت مواجه با هر مشکلی در دید بهتر است زمان را به عقب نیندازید و در سریع ترین زمان ممکن به پزشک خود مراجعه کنید. زمان را از دست ندهید.

۲- از عینک با لنز مناسب استفاده کنید

چنان چه شما تصمیم به استفاده از عینک گرفته اید، باید لنز عینک را پزشک متخصص شما برای شما تجویز و انتخاب کند و به هیچ عنوان از عینک های دیگران صرف اینکه چشم شما با آن خوب می بیند استفاده نکنید.

۳- نور محیط را تنظیم کنید

  • نور را باید ملایم کنید که در این زمینه استفاده از نور لامپ های فلورسنت به تنهایی تا حدودی بر چشمان شما تاثیر منفی می گذارد.
  • هنگام مطالعه منبع نور باید در پشت سر شما قرار بگیرد و مستقیما به کتاب و… بتابد.
  • در روی میز خانه یا کامپیوتر از چراغ های مطالعه یا چراغ های سایه دار استفاده کنید. باید به صورتی باشد که نور به میزکار به خوبی بتابد ولی با یک محافظ از برخورد مستقیم نور به چشمان شما جلوگیری شود.
  • از تماشای تلویزیون یا کار با کامپیوتر و گوشی در نور کم و تاریکی جدا پرهیز کنید.

۴- هوای محیط را بهبود ببخشید

خشکی چشم عواقب ناپذیری دارد که درصدی از این خشکی به محیط و هوای اطراف شما مربوط می شود که تا چه اندازه است و پس از وجود هوای مرطوب، بر عملکرد چشمان شما تاثیر مطلوب میگذارد.

از دستگاه های تولید کننده بخار استفاده کنید:

  • از کولرها با درجه کم استفاده کنید
  • سیگار و دود سیگار اثر مخربی بر چشمان شما دارد از آن دوری کنید
  • در صورت نیاز از اشک های مصنوعی استفاده کنید.
administrator

مقالات مرتبط

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *